Свою промову перед нардепами польський президент розпочав з того, що зачитав перші рядки гімну України та Польщі, передає 24 канал.

Важливо Дуду оплесками зустріли у Верховній Раді: послухати його прийшов і Зеленський

Росія має стати вигнанцем на міжнародній арені

Він пригадав день, коли Росія почала повномасштабне вторгнення на території України, і підкреслив, що Польща ніколи не залишить Україну на самоті. Дуда на власні очі бачив звірства, які чинили російські нелюди у Бородянці, Бучі та Ірпені, що на Київщині. Розплата за все це – міжнародний трибунал.

Після Бучі, Бородянки, Маріуполя з Росією не може бути справ, які були раніше, панове президенти і прем'єри,
– підкреслив Дуда.

На часі – нова угода про добросусідство між Україною і Польщею

Очільник Польщі також пообіцяв зробити все можливе, щоб Україна стала членом Євросоюзу. Зокрема, він разом із президенткою Словаччини відправляться в турне столицями держав ЄС, щоб переконати їх в необхідності підтримати вступ України. Анджей Дуда переконаний, що Україна та Польща мають разом будувати майбутнє, засноване на справжній любові та розумінні.


Дуду зустріли з прапорами України та Польщі / Фото канцелярії президента Польщі

Рада зустрічала слова Дуди оваціями, дякуючи за всю ту щиру підтримку і допомогу, яку Польща надає українському народові з початку масштабного російського вторгнення. У відповідь очільник Польщі від імені свого народу подякував українцям за опір, відвагу, яку наші захисники проявляють під час захисту України.

Ви нам дякуєте за допомогу. Але зараз моя черга подякувати. Зараз ви є героями. Про це я говорю з честю, Польща надала допомогу Україні, бо ми у вас віримо. Ви – дух, що тіло рве до бою, рве за поступ, щастя й волю. Дякую, що показуєте тиранам їх місце, дякую, що бороните Європу,
– наголосив Дуда.

Він підкреслив, що українці у Польщі – не біженці, а гості. Ці слова ще більше розчулили парламентарів.

Дуда виступає у Верховній Раді України: дивіться відео

Що передбачає угода

Дуда зазначив, що з огляду на дружні взаємини між Варшавою і Києвом, які особливо проявилися в умовах повномасштабної війни Росії проти України, настав час для підписання нової угоди про добросусідство між Україною і Польщею.

На моє глибоке переконання, настав час укласти новий договір про добросусідство, який врахує те, що ми збудували в наших відносинах хоча б упродовж останніх місяців,
– наголосив Дуда.

За його словами, російська агресія показала, що мережа автомобільних, залізничних й інфраструктурних сполучень між Україною і Польщею є недостатньою.


Дуда з українським прапором в Раді / Фото канцелярії президента Польщі

Своєю чергою Президент України Володимир Зеленський подякував Анджею Дуді та усій Польщі за те, що Україні надається військова і братерська допомога. Він говорив про побудову нової українсько-польської історії на фоні російського вторгнення, де всі суперечності між нашими народами залишилися в минулому.


Зеленський і Дуда в парламенті / Фото канцелярії президента Польщі

Дуда приїхав в Україну: у Раді зустріли з оплесками – дивіться відео