Народні депутати України зустріли польського президента в Раді оплеками. Прийшов послухати його промову і наш глава держави Володимир Зеленський та члени Кабінету Міністрів.

До теми Зеленський анонсував внесення до Ради законопроєкту про особливий правовий статус поляків

Перший виступ у Раді з початку війни

Анджей Дуда прибув до України напередодні. Він – перший іноземний лідер, який виступає в парламенті особисто.

Польського президента вітають оплесками: дивіться відео

Голова Бюро міжнародної політики президента Польщі Якуб Кумох заявляв, що під час виступу Анджей Дуда має згадати польсько-українську історію. Але першочергово він вшанує тих, хто захищає Україну та Європу.

Сьогодні ж президент Польщі зустрінеться з Володимиром Зеленським. Також переговори мають відбутися між делегаціями двох країн.

Анджей Дуда у Верховній Раді
Анджей Дуда у Верховній Раді / Фото канцелярії президента Польщі

Як відомо, Польща є тією країною, котра допомагає нашій державі в часи війни дуже багато. Там приймають левову частку наших біженців і допомагають їм. Українці також відзначають допомогу Польщі. Анджей Дуда під час виступу заявив, що друзі саме в небезпеці пізнаються найкраще.

Дуда і Зеленський
Анджей Дуда і Володимир Зеленський / Фото канцелярії президента Польщі

Останні заяви Дуди про Україну

  • Президент Польщі разом із очільником Литви були в Україні за кілька годин до вторгнення Росії. Вони висловлювали свою підтримку та зустрічалися з президентом Зеленським. Нещодавно Анджей Дуда зізнався, що під час тієї зустрічі наш глава держави сказав йому, що Росія точно нападе незабаром. Зеленський зазначив, що це може бути їхня остання зустріч. Але, на щастя, наша країна встояла і Дуда вже вдруге за час війни відвідує Київ. До цього він приїжджав у квітні.
  • У промові до Дня Конституції Польщі 5 травня Анджей Дуда заявляв, що кордону між Польщею та Україною фактично не буде на десятиліття, а, можливо, і на століття. За його словами, це треба для того, щоб ми разом жили та відбудовували цю землю. Адже спільна сила зможе відбивати будь-які загрози.
  • Крім того, Анджей Дуда переконує, що Росія повинна заплатити за все, що причинила Україні. Мовиться і про контрибуції також. Польський президент вірить, що міжнародна спільнота змусить Росію виплатити Україні контрибуцію.

Польща допомагає Україні: дивіться відео