Анджей Дуда виголосив промову з нагоди урочистостей, в якій неодноразово згадував братерський союз із Литвою, Латвією, Естонією та Україною.

Читайте також Зеленський зідзвонився з Дудою: пропонує йому виступити у Раді

На десятиліття, а, можливо, дай Бог, на століття братську для Польщі державу і, як сподіваюся, пророчо сказав Зеленський, між нашими країнами – Польщею та Україною – не буде більше кордону. Цього кордону не буде,
– наголосив президент Польщі.

Дуда також додав, що відсутність кордонів нашим країнам потрібна для того, щоб ми жили разом на цій землі, будуючи та відбудовуючи спільно своє загальне щастя та спільну силу, яка дозволить "відбивати" будь-яку небезпеку чи будь-яку можливу загрозу.

Росія не забарилась із коментарями

Прогнозовано, Росія використала цей виступ Дуди, аби розвинути свою гілку пропаганди щодо "імперських амібцій Польщі у загарбанні Заходу України".

Висловився Медведєв, який цинічно перекрутив слова Анджея Дуди і сказав, що "польський президент Дуда офіційно визнав територіальні претензії до України, хоч би які заклинання вимовляла ця сама Дуда, йдеться про фактичну анексію Польщею територій Західної України".

Фантомні болі колишньої величі, які кілька століть мучать поляків, нікуди не зникли. Завдання просте – повернути собі омріяні історичні землі, прикриваючись агресивною антиросійською риторикою та брехливими мантрами про спільне щастя з "безмежною" Україною,
– сказав Дмитро Медведєв.

Очевидно, що такі заяви несуть лише бажання розсварити Польщу та Україну, і нічим не підкріплені, окрім самої російської пропаганди.

Детальніше про українсько-польські відносини

  • Президент Польщі Дуда став лідером "симпатій" серед українців: за даними опитування, йому ми довіряємо найбільше.
  • Польща вчергове показала людяність та підтримку Україні. У державі заявили про готовність прийняти на лікування поранених та хворих людей з Маріуполя.
  • Польща уже прийняла понад 2 мільйони українських біженців.
  • В ефірі одного з пропагандистських каналів Росії висловили погрози Польщі, мовляв, "знищать їх за 30 секунд". Дуда ж відповів, що "Польща досить велика, аби було, де хоронити загарбників".

Виступ Анджея Дуди з нагоди Дня Конституції Польщі: дивіться відео