Дуда покинув Київ за кілька годин до вторгнення

Про це Дуда сказав в інтерв'ю виданню Polska Times. За словами президента Польщі, зустріч із Зеленським за день до початку війни була для нього дуже зворушливим моментом.

Увага Робили неможливе: Зеленський розповів про загиблих льотчиків, які літали на "Азовсталь"

Я був у Києві за кілька годин до нападу. Ми залишили Україну буквально за кілька годин до атаки. На прощання Зеленський сказав мені, що впевнений, що Україна буде атакована впродовж найближчих кількох годин,
– сказав Дуда.

"Можливо, це наша остання зустріч"

Також він додав, що Володимир Зеленський під час зустрічі був налаштований рішуче та впевнено. Він розповів Дуді, що українська армія підготовлена і готова боронити державу.

Я почув: "Росіяни думають, що ми не боротимемося, але вони помиляються. У нас є досвідчені бійці, які воюють вісім років і вправні в бою. Це зовсім інша Україна та зовсім інша українська армія ніж та, що була в 2014 році",
– зазначив він.

Наприкінці Зеленський сказав: "Анджею, можливо, ми бачимося востаннє".

Також в інтерв'ю Дуда назвав Зеленського своїм другом і заявив, що щиро боявся більше його не почути, а після 24 лютого дзвонив йому щодня.

Нагадаємо, нещодавно президент Польщі Анджей Дуда заявив, що впевнений у перемозі України у війні з Росією. А після того, як Росія зазнає поразки, їй доведеться виплачувати Україні контрибуцію.

Польща стала потужним союзником України за час війни

  • Підтримка Польщі відчувається як на політичному рівні, так і економічному. Гуманітарна підтримка Польщі колосальна.
  • Президент Польщі Дуда став лідером "симпатій" серед українців: за даними опитування, йому ми довіряємо найбільше.
  • Польща уже прийняла понад 2 мільйони українських біженців.
  • Наприкінці квітня Росія, не назвавши причини, вирішила зупинити постачання газу до Польщі.
  • Згодом польський прем'єр Моравецький заявив, що Польща більше ніколи не купуватиме газ у країни-агресорки. Він оголосив, що Польща стала повністю незалежною від російського газу.

До теми – у Польщі закликали "демілітаризувати" Калінінград: дивіться відео