Відповідні заяви польський лідер Анджей Дуда зробив на спільному з Володимиром Зеленським та президентом Литви Гітанасом Наусєдою брифінгу, повідомляє 24 канал.

Читайте також Треба негайно ввести санкції щодо Росії, – Дуда

Дуда висловив підтримку Україні

Ми з президентом Наусєдою зараз тут, бо ми друзі України, яка сьогодні стоїть перед глибокою кризою і загрозою потужної російської агресії. Сьогодні ми тут як представники країн "Люблінського трикутника",
– зазначив Дуда.

Він вкотре висловив свою підтримку українцям, які перебувають у складному становищі та солідарність з країною. А у Росії політик попросив дотримуватися миру та спокою.

Дії Москви є загрозою для НАТО

Дуда також зазначив, що дії Москви є загрозою не лише для України, а й для всього регіону.

"Ми слідкуємо за кожним черговим кроком, який робить Росія, президент Путін. Вважаємо, що, на жаль, вони є загрозою не тільки для України, а для всього нашого регіону, зокрема для східного флангу НАТО і цілого ЄС", – наголосив Дуда.

Заклик до Росії відвести війська

Польський президент висловив сподівання, що повномасштабної війни в Україні все ж вдасться уникнути.

Закликаємо президента Путіна та людей, які приймають у Росії рішення, щоб вони стрималися і не віддавали наказ щодо збройної агресії в Україні,
– додав Дуда.

Крім того, він висловив різке засудження рішення глави Кремля визнати бойовиків на Донбасі. "Це є відмовою від мінських домовленостей", – пояснив політик. А також черговим "топтанням" Москвою міжнародного права. Дуда вкотре закликав державу-агресорку до деескалації та відведення військ від українських кордонів.

Майбутня участь України в ЄС

Прокоментував польський лідер і прагнення Києва вступити до Євросоюзу. "Україна заслуговує на те, що отримати статус держави, яка є кандидаткою для вступу в ЄС", – заявив він. Дуда запевнив, що разом з лідером Литви робитиме все, аби цієї мети вдалося досягти.

Дуда висловив підтримку Україні: дивіться відео

Дуда закликав негайно ввести санкції проти Росії: що відомо

Після "легітимізації" Володимиром Путіним псевдореспублік Донбасу польський президент закликав негайно впровадити санкції.

У ситуації, коли президент Росії підриває порядок в Європі, встановлений на рубежі XX – XXI століть, потрібна велика єдність зі сторони НАТО, ЄС і країн нашого регіону", – сказав він. Дуда наголосив, що лише жорстка позиція та захист України зможуть зупинити агресора.