Каже, що не має доказів, "хто запустив ракету", хоча припустив, що вона була саме російського виробництва. Перед тим в МЗС Польщі теж наголошували, що ракети були російські.

До теми Ракета саме російська: МЗС Польщі викликало посла Росії "для негайних пояснень"

Наразі ми не маємо переконливих доказів того, хто запустив цю ракету. Ведуться розслідування. Найімовірніше, це була ракета російського виробництва,
– сказав президент.

Дуда підтвердив, що захист Польщі посилено. Однак додав, немає жодних вказівок на те, що надалі подібні події матимуть місце.

Ракета впала за 6 кілометрів від кордону

Дуда висловив співчуття сім'ям двох поляків, які загинули внаслідок вибуху ракети. Він зазначив, що вона впала за 6 кілометрів від польсько-українського кордону.

Президент зауважив, що польський посол буде присутній на нараді НАТО. Ймовірно, він вимагатиме 4 статті статуту НАТО – про союзницькі консультації. Дуда розповів про свої розмови з союзниками. Зокрема, він говорив з Єнсом Столтенбергом та Джо Байденом, які гарантували, що США та НАТО підтримають Польщу.

НАТО – напоготові

Дуда зазначив, що Північноатлантичний альянс – у стані готовності. Польща теж посилила готовність своєї армії, зокрема, ППО. Польські літаки підтримуватимуть союзні. Однак президент зазначив, що будуть дієти спокійно та розважливо.

Будь ласка, заспокойтесь. Польські солдати на місці. Союзники підтримують нас і зобов'язання виконуються. Ми працюємо. Завтра ще один важливий день – засідання Радбезу,
– анонсував Дуда.

Політик зазначив, що всі лідери, з якими він говорив, запевнили його у союзницькій підтримці, дотримуючись і 5 статті включно. Нагадаємо, що 5 стаття статуту НАТО означає, що напад на одного члена НАТО є нападом на всіх, тому відповідь має бути колективною.

Російські ракети впали в Польщі: що відомо

  • Під час масованої ракетної атаки по Україні вибух почули у польському місті Пшеводів в Грубешівському районі. Загинули двоє людей. Влада офіційно підтвердила, що вибух спричинило падіння ракети.
  • Країни Балтії висловили свою солідарність з Польщею. Президент Володимир Зеленський поспівчував, але наголосив, що Україна неодноразово попереджала – терор Росії буде розширюватись.

Дивіться також – Арестович прокоментував падіння ракет в Польщі: відео