У польському Міністерстві твердо переконані, що ракета, яка впала на село Пшеводів – російська. То ж глава МЗС Збігнев Рау вимагає пояснень.

Зверніть увагу Випадковість чи навмисна дія: США хочуть розслідувати падіння ракет у Польщі

На Польщу впала саме російська ракета

Польська сторона переконана, що на територію Польщі впала російська ракета, що є цілком очевидно в контексті масового ракетного удару по Україні, який відбувався у той час.

Поки російський посол перебуває на розмові в МЗС, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Варшава запросила міжнародну експерту комісію для розслідування трагедії, яка забрала життя 2 польських громадян.

Водночас польський журналіст Матеуш Лаховський повідомив, що поспілкувався з експертом, який заявив, що уламки ракети, яка впала на територію Польщі, свідчать про те, що це могла бути ракета Х-101.

Що каже польське керівництво

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький повідомив, що на тлі подій у Пшеводові, певні категорії Збройних сил Польщі, зокрема Повітряні сили. Також Варшава ініціює засідання НАТО й викликає російського посла.

Водночас президент Анджей Дуда попри заяви МЗС заявив, що нібито "немає чітких доказів того, хто запустив ракету", яка вбила двох польських громадян. Також польський лідер назвав трагедію "одиничним інцидентом" і заявив, що нібито немає ознак того, що це повториться.

Варто відзначити, що після падіння російської ракети Дуда провів телефонні розмови з президентом США Джо Байденом, президентом України Володимиром Зеленським та прем'єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком.

Варто переглянути – наслідки масованого удару по Україні відчули і в Молдові: дивіться відео