Кораблі з України в Бейруті: що відомо

Міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив Укрінформу, що в нього поки немає інформації щодо перебування двох українських кораблів у порту.

Актуально Потужний вибух у Бейруті: чи постраждали українці

У Маріупольському морському порту виданню "Радіо Свобода" уточнили, що 17 липня від них у порт Бейрута вийшло судно MERO STAR. Однак подальша доля судна їм наразі невідома. Там також підтвердили, що судно таки завантажилось пшеницею.

Співзасновник Tanker Trackers Самір Мадані раніше опублікував інформацію, що два кораблі з України нещодавно прибули до порту і "могли перевозити будь-який товар, зокрема й феєрверки".

Згодом аналітик видалив пост та попросив вибачення. Він повідомив, що кораблі, ймовірно, постраждали і до вибуху не мають жодного стосунку.

За словами співзасновника Tanker Tracker, на кораблі з Маріуполя було зерно.

Що показує MarineTraffic

З інформації на сервісі відомо, що від вибуху могли постраждати 5 суден. Серед них – два тих, які прибули з України – MERO STAR та RAOUF H.


У результаті вибуху могли постраждати 5 суден / Скриншот з MarineTraffic

На сайтах Vesselfinder та MarineTraffic, які відстежують місце розташування кораблів, зазначено, що українські судна справді стоять недалеко від порту.


Українські кораблі у порту Бейрута / Скриншот зі сайту MarineTraffic "УП"

Зверніть увагу Потужний вибух у Бейруті: у МЗС розповіли, чи постраждали українці

Вибухи в Бейруті: що відомо

  • У столиці Лівану 4 серпня прогриміли два потужних вибухи. В місті оголосили надзвичайний стан. Станом на 5 серпня відомо про щонайменше сотню загиблих, понад 4 тисячі людей отримали поранення.
  • За попередніми даними, українців серед загиблих та постраждалих немає.
  • Вибух був настільки потужним, що хвиля від нього дійшла до Кіпру, який розташований за 250 кілометрів від столиці Лівану.
  • Армія патрулює райони міста, які постраждали від вибухів у портовій зоні.
  • Точна причина вибуху наразі невідома. У МВС Лівану кажуть, що вибухнула аміачна селітра, яку конфіскували ще 9 років тому.