Окрім версії про ракети, розглядали ще побутовий вибух. Польські ЗМІ пишуть, що двоє людей загинули.

Важливо Україна – під масованою ракетною атакою Росії: все, що відомо про ситуацію в регіонах

Пізніше в польському МЗС підтвердили, що на території Польщі впала ракета російського виробництва та вбила двох людей. Через це міністр закордонних справ Збігнєв Рау викликає посла Росії для пояснень.

Прем'єр скликає термінову нараду

Утім, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, за погодженням з президентом, терміново скликав комітет Ради міністрів у справах національної безпеки та оборони. Він запевнив, що інформація, яку розглядатимуть, оприлюднять пізніше. Моравецький закликав не публікувати непідтверджені повідомлення.

Крім того, ЗМІ повідомляють, що польські повітряні сили підняли в повітря винищувачі з авіабази Томашув Любельський.

Коментар прессекретаря польського уряду:

Міг вибухнути трактор

Повідомляють, що вибух був близько 15.40 на мостових терезах, куди заїжджають трактори з товаром. Цю інформацію нібито підтвердили в місцевому відділку поліції. За попередніми даними, трактор, який в'їхав на платформу, раптово вибухнув. Однак потім в мережі з'явились повідомлення, що на вибух могло спричинити падіння ракет.

Ймовірні кадри з місця подій / Фото з телеграм-каналів:

США підтверджують версію про ракети

Високопосадовець з американської розвідки підтвердив, що російські ракети 15 листопада перетинали повітряний простір Польщі, внаслідок чого загинули двоє людей. Однак джерело залишилось анонімним, пише АР.

На подію відреагували і в Латвії. Міністр оборони Артіс Пабрікіс висловив співчуття Польщі. Він написав, що злочинний російський режим випустив ракети, які вцілили не лише по мирних українцях, а й впали на територію НАТО в Польщі.

Латвія повністю підтримує польських друзів і засуджує цей злочин,
– додав Пабрінкс.

Польські блогери також реагують на інцидент. Додають, що, ймовірно, українці побачать F-16 раніше, ніж здається. Втім зазначають – ситуація серйозна, оскільки воронка однозначно вказує на те, що це була крилата ракета, яка могла "заблукати". Про це можуть свідчити й уламки, знайдені на місці.

Цікаво, що вибухи прокоментували і путінські посіпаки. Пропагандистка Маргарита Симоньян заявила, мовляв, "тепер і в Польщі з'явилася своя Бєлгородська область".

5 стаття НАТО

Нагадаємо, що Польща – член НАТО. Відповідно до змісту 5 статті статуту НАТО, збройний напад на одну країну-члена буде вважатиметься нападом на усіх. Відтак, якщо це справді були російські ракети, Альянс зобов'язаний відповісти.

Може зацікавити – Піонтковський прокоментував масований удар по Україні: відео