Про це 24 каналу розповів політолог Микола Давидюк. Він наголосив, що останнім часом Берлін збільшив кількість підтримки України у фінансовому та військовому плані.

Читайте також Відповідь у самій Німеччині: політолог пояснив, навіщо Шольц дзвонив Путіну

Чому Шольцу варто частіше дзвонити Путіну

За словами політолога, деякі нюанси допомоги від Німеччини навіть не озвучуються публічно. Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц 2 грудня зателефонував російському диктатору. Давидюк вважає, що не варто сприймати цей телефонний дзвінок як щось негативне для Києва.

Шольц посилив український вектор, тому зараз Путіна потрібно тримати на контролі. Канцлеру Німеччини зараз навпаки потрібно більше спілкуватися з Путіним, щоб зрозуміти, що робитиме російський диктатор,
– сказав Давидюк.

Він додав, що Шольц і надалі демонструватиме активність. За словами політолога, залишається лише простежити за тим, аби ця активність була спрямована лише на українську сторону, а не на бік ворога України.

Рух на посилення Німеччини

Як розповів Давидюк, зараз Берлін почав закуповувати для себе танки та пускові установки MLRS. Це також свідчить про певну зміну вектора Німеччини.

"Почався геополітичний рух на посилення Німеччини у військовому плані, чого не було з часів Другої світової війни. Війна в Україні розв'язала німцям руки для того, аби посилити себе", – сказав політолог.

Німецькі дипломати підтримують Україну

Разом з верхівкою німецької влади змінилася і вся німецька дипломатія. Представники посольства Німеччини в Україні, які на початку російського вторгнення були доволі пасивними, зараз демонструють значну підтримку Києва.

Пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен зробила заяву для українських ЗМІ про те, що Росія не має права виграти. Перед повномасштабною війною була зовсім інша позиція,
– зауважив Давидюк.

Він додав, що також у Німеччині активно виступають за включення України до Європейського Союзу. Як зазначив політолог, Києву потрібно активізуватися у цьому напрямку і проводити роботу на своєму боці.

Німеччина хоче розширення ЄС

Також, за словами Давидюка, зараз Німеччина та весь Європейський Союз напрацьовують політику щодо Китаю.

У цьому кошику "США – Європа – Німеччина – Росія – Китай" будемо й ми. Україна буде у пулі великих гравців. Наше завдання – не загубитися, а просувати свою політику,
– сказав політолог.

Він додав, що останні заяви керівництва Німеччини свідчать про наміри розширювати ЄС, аби впливати на більшу кількість подій і процесів у світі.

Стрім Юрія Гаврищака та Миколи Давидюка: дивіться повне відео

Останні заяви Німеччини

  • Під час розмови з Владіміром Путіним 2 грудня канцлер Німеччини засудив російські авіаудари по цивільній інфраструктурі в Україні та наголосив на рішучості Берліна підтримувати Україну в забезпеченні її обороноздатності від російської агресії.
  • Глава Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Гойсґен прокоментував, чи має Україна право намагатися повернути Крим. За його словами, Україна має повне право "відвоювати і повернути свою територію". Крістоф Гойсґен наголосив, що остаточне рішення має ухвалювати Україна. Водночас він зазначив, що Німеччина намагалася розв'язати проблеми дипломатичним шляхом.
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц переконаний, що Європа може повернутися до довоєнного "мирного порядку" із Росією і вирішити "всі питання спільної безпеки" після війни в Україні. За його словами, це буде можливим, якщо Владімір Путін відмовиться від агресії проти сусідніх держав.