В Африці карають валютних торговців

Не маючи інших варіантів захисту своїх валют, африканські політики з Хараре на півдні до Джуби на сході та Лагосу на заході посилюють боротьбу з вуличними дилерами.

Читайте також Встигнути до 5 червня: коли подавати показники лічильника за газ

Монетарні органи Замбії, Зімбабве, Нігерії, Південного Судану та Гани вживають заходів проти обмінників, яких звинувачують у підриві стабільності національних валют через спекуляції.

У всіх чотирьох країнах процвітають паралельні ринки, де курси обміну використовуються набагато активніше, ніж офіційні курси, встановлені центральними банками.

Чому борються з вуличними торговцями валют

Влада країн регіону намагається скоротити неконтрольовані "вуличні" ринки обміну. Курси, які вони пропонують, часто сильно відрізняються від офіційних, встановлених центральними банками, і є більш популярними серед населення.

За словами голови Банку Південного Судану Джеймса Аліка Гаранга, регулятор відзначає "частковий успіх" заходів з реорганізації валютного ринку, що були введені у квітні.

Втім, зміни торкнулися переважно діяльності вуличних обмінників. Так, у Зімбабве вони покинули свої звичні місця у центрах міст та почали здійснювати обмін через WhatsApp. Загалом торговці стають більш винахідливими й переходять в підпілля, щоб продовжувати свою діяльність.