Про що йдеться у листі

З огляду на порушення Росією правового порядку, встановленого після Другої світової війни, міжнародне право дозволяє вжити законних контрзаходів, щоб переконати країну припинити свою протиправну поведінку, стверджують експерти.

Читайте також: Які активи росіян конфіскують наступними

Ми дійшли висновку, що згідно з міжнародним правом, для держав, які заморозили російські державні активи, було б законним вжити додаткових контрзаходів проти Росії, з огляду на тривале порушення нею найфундаментальніших норм міжнародного права,
– пишуть експерти.

При цьому, десять експертів з міжнародного права з різних країн, таких як Бельгія, Сполучене Королівство, Німеччина, Нідерланди, США, Франція, та Японія – підписали під листом.

Серед них видатний професор та колишній декан юридичного факультету Єльського університету Гарольд Хонджу Кох, а також відомий адвокат та дипломат Філіп Зеліков з Інституту Гувера.

Використання заморожених активів

У листі пропонується використовувати активи для компенсації збитків, які "виникли безпосередньо в результаті незаконних дій Росії". Втім, країни G7 обговорюють різні варіанти.

Серед обговорюваних ідей: використання коштів як застави для залучення боргу або як гарантії для кредитів. При цьому, ЄС повільно просувається в реалізації планів щодо принаймні застосування податку на непередбачений прибуток, отриманий через заморожені кошти. Відомо, що минулого року ці фонди дозволили отримати прибуток у розмірі 4,4 мільярда євро.

Водночас Великобританія і США підштовхують союзників по G-7 до повного вилучення активів центральних банків.