Відповідну заяву зробив канцлер Австрії Карл Негаммер.

До теми "Газпром" не зможе транспортувати газ через польську ділянку трубопроводу "Ямал-Європа"

"Якщо російський "Газпром" не заповнить наші найбільші сховища газу (Haidach в Зальцбурзі – 24 канал), то ми у нього їх заберемо для інших постачальників", – зазначив канцлер.

За словами Негаммера, він не є прихильником націоналізації приватної власності. Однак канцлер зауважив, що влада Австрії на законодавчому рівні повинна підготуватися до прямого втручання там, де це необхідно.

Ситуація з російським газом: останні новини

  • У Фінляндії остерігаються, що Росія може зупинити транспортування газу до країни уже найближчим часом. Про цей сценарій уже попередили ключових фінських політиків.
  • У Росії опублікували новий список компаній, проти яких запроваджують контрсанкції. Згідно з ними, держава-агресорка не зможе використовувати польську ділянку трубопроводу "Ямал – Європа" для транспортування газу.
  • Російський "Газпром" з 27 квітня припинив постачання природного газу до Польщі та Болгарії. Усе через відмову платити за нього у рублях.
  • Болгарія домовилася про постачання зрідженого природного газу зі США з червня після того, як російський "Газпром" припинив постачання.
  • У Чехії заявили, що не платитимуть за російський газ у рублях, як цього вимагає країна-агресорка. Прем'єр-міністр Петр Фіала наголосив, що шантаж Кремля жодним чином не зможе вплинути на це рішення.
  • Через цинічне вторгнення Росії в Україну, низка європейських країн хочуть відмовитися від її енергоносіїв. За оцінками експертів, експорт газу "Газпрому" до Європи у 2022 році може скоротитися приблизно на третину.

Вас може зацікавити – ЄС хоче запровадити нафтове ембарго для Росії, але є винятки: дивіться відео