У разі отримання шкоди здоров'ю або смерті держава виплатить одноразову допомогу:

  • у разі загибелі (смерті), що настала внаслідок поранення (контузії, травми) – 1 мільйон гривень;
  • у разі встановлення групи інвалідності від ІІІ до І, що настала внаслідок поранення (контузії, травми) – від 200 до 800 тисяч гривень.

Цікаво Скасування додаткової нагороди для бійців: чому досі є несправедливість

Важливе рішення, тому що ворог обстрілює цивільні обʼєкти, зокрема критичної інфраструктури, де серед постраждалих цивільні робітники. Також важливо, що у цьому списку є журналісти. Вони зараз виконують дуже небезпечну роботу, щоб інформувати суспільство та весь світ про те, що коїться у гарячих точках в нашій країні,
– прокоментував законопроєкт нардеп Олексій Гончаренко.

Відомо, що на кінець квітня 2022 року кількість загиблих державних службовців становила 67 осіб, їх загальна чисельність – 171 тисяч (таким чином % складає 0,039, в сумах виплат – 67 мільйонів гривень). Кількість загиблих працівників закладів охорони здоров’я становила 9 осіб, загальна чисельність – 420 тисяч осіб (% складає 0,002, в сумах виплат 9 мільйонів гривень). Аналогічним чином виглядатиме орієнтовний розрахунок щодо поранених.

З числа журналістів під час війни в Україні загинуло 12 осіб, 19 українських представників ЗМІ дістали поранення.

Компенсації за зруйноване або пошкоджене житло

  • У лютому Верховна Рада України схвалила закон №7198 про компенсацію за зруйноване та пошкоджене житло. 18 березня президент його підписав.
  • Закон визначає перелік отримувачів компенсації за знищене та пошкоджене житло, види компенсації, спосіб оцінки та прийняття рішення щодо її надання, а також можливості її використання для отримання нового житла. Детальніше про це можна прочитати у матеріалі.