Чому курс долара впав

Валютний ринок поступово стабілізується у всіх сегментах, вважає старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович. Разом з тим він відмітив, що через два тижні після одноразової девальвації гривні на валютному ринку знову з’явилися дисбаланси.

Попит на валюту знову суттєво переважав пропозицію, й НБУ минулого тижня змушений був продати 490 мільйонів доларів. А от на роздрібному ринку ажіотажний попит, що виник наприкінці липня після послаблення гривні, поступово заспокоївся, та гривня поступово укріплювалася з незначними коливаннями,
– додав Котович.

Фінансовий аналітик вважає, що повернення міжбанківського валютного ринку до стану дефіциту – очікуване явище. Він припускає, цілком імовірно, що дисбаланси лишатимуться й надалі, а тому збережеться й потреба в інтервенціях НБУ.

Готівковий ринок збалансувався завдяки тому, що відбулося зменшення ажіотажного попиту, а також зросла пропозиція готівкової валюти, зокрема й за рахунок відкладеної пропозиції з боку фізичних осіб. Посприяло зменшенню ажіотажу й рішення НБУ дозволити придбання валюти в банках із подальшим її розміщенням на депозит,
– відзначив Котович.

Готівковий курс долара 9 серпня

  • В банках курс долара зупинився на середньому рівні 38,60 гривні за долар при купівлі, а продають банки за 39,70 гривні.
  • В обмінниках купують долар в середньому за 38,85 гривні, а продають – за 39,66 гривні.
  • На чорному ринку купівля долара в середньому на рівні 39,47 гривні, а продаж – 39,72 гривні.

Детальніше Долар на чорному ринку майже 40: готівковий курс 9 серпня

Інші прогнози експертів

  • Економічна експертка та членкиня наглядової ради АТ "Альтбанк" Тетяна Острікова розповіла, що офіційний курс у 36,6 гривні навряд чи знизиться, але й очевидних причин для його зростання у серпні наразі не видно.
  • На думку економічного аналітика Олексія Козирева, курс у період з 4 по 10 серпня буде межах коридору від 36, 57 гривень – до 41,50 гривень – для долара.
  • Глава аналітичного департаменту ІК Concorde Capital Олександр Паращій вважає, що фіксований курс може бути скасований цієї осені.

Може зацікавити – ЗМІ повідомляють про обшуки ФБР у будинку Трампа: дивіться відео