Енергетичний фронт у 2023 році

Шмигаль на засіданні уряду 3 січня розповів, що програма мінімум уряду на 2023 році на енергетичному фронті – це забезпечення безперебійної роботи критичної інфраструктури, посилення безпеки енергооб’єктів, особливо АЕС, успішне завершення опалювального сезону та відновлення пошкоджень внаслідок ракетних атак росіян, передає 24 Канал.

Цікаво Тарифи, ціни на пальне, житло та зарплати: що чекає українців у 2023 році

Також уряд планує активніше використовувати потенціал відновлюваної енергетики: сонячної, вітрової, гідрогенерації, водневих технологій.

Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр України

Російські атаки штовхають нас до корінної реформи — побудови децентралізованої енергетичної системи. Тоді вона буде менш вразливою до ворожих нападів. Ідеться про створення мініелектростанцій та малих об’єктів генерації, імплементованих в наявну енергосистему.

Реформа Державного резерву

Цьогоріч відбудеться й реформа Державного резерву задля чого буде створена законодавча база. Це буде стосуватись формування мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів із метою забезпечення безперервного її постачання на внутрішній ринок.

Також уряд планує у 2023 році продовжити інвестувати у збільшення власного видобутку газу, аби забезпечити в цьому питанні повну енергетичну незалежність.