Щоб роботи зупинили, мало бути оскарження рішення, яке б заборонило використовувати судна з якорями в районі острова Борнхольм, пояснює видання ТАСС.

Цікаво Росії заборонили будувати "Північний потік-2", бо в тріски нерест

Данська апеляційна рада з питань енергетики не отримувала ніяких апеляцій на рішення, яке дозволить Nord Stream 2 AG використовувати судна з якорями,
– зазначила представниця ради Клара Агнес Тролле Міккелсен.

Справа в тім, що частина Балтійського моря неподалік острова Борнхольм після Другої світової війни була одним з найбільших "кладовищ" зброї й вибухівки.

Відтак використовувати судна з якорями там може бути небезпечним. Водночас це необхідно для прокладання газопроводу, а відтак на це був потрібен був дозвіл місцевої влади.

Коротко про "Північний потік-2":

  • Росія будує газопровід "Північний потік-2" до Німеччини в обхід України. Він проходитиме через Балтійське море територіями Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.
  • Наразі будівництво триває, але у разі його завершення Росія зможе отримати можливість постачати весь свій газ через Балтійське море до Європи, і не користуючись послугами української газотранспортної системи.
  • Передбачається, що після запуску "Північного потоку-2" Росія взагалі може відмовитися від української труби, транзит якою приносить бюджету приблизно 3 мільярди доларів щорічно.
  • Будівництво газопроводу завершено на більше, ніж 90%. Однак РФ не може добудувати його через санкції США проти фірм, які беруть участь в укладанні "Північного потоку-2".