Відтак будівництво газогону зможуть відновити не швидше як у вересні, повідомляє німецьке видання DW.

Важливо Конгрес США схвалив жорсткіші санкції проти "Північного потоку-2": деталі

Що цікаво, росіяни не можуть відновити будівельні роботи поблизу території Данії вже два місяці. Будівництво заборонено поблизу данського острова Борнгольм.

Крім риби, є й ще одна причина, чому нині зупинене будівництво "Північного потоку-2". Це американські санкції проти європейських підрядників проєкту.

Тоді вирішили залучити російського трубоукладача "Академік Черський", який не боїться санкцій. Тут теж трапилася затримка, позаяк йому потрібен був спецдозвіл для робіт у місці, де в часи Другої світової затопили багато боєприпасів.

Що відомо про газопровід "Північний потік-2"

  • Росія будує газопровід "Північний потік-2" до Німеччини в обхід України. Він проходитиме через Балтійське море територіями Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.
  • Наразі будівництво триває, але у разі його завершення Росія зможе отримати можливість постачати весь свій газ через Балтійське море до Європи, і не користуючись послугами української газотранспортної системи.
  • Передбачається, що після запуску "Північного потоку-2" Росія взагалі може відмовитися від української труби, транзит якою приносить бюджету приблизно 3 мільярди доларів щорічно.
  • Будівництво газопроводу завершено на більше, ніж 90%. Однак РФ не може добудувати саме через санкції США проти фірм, які беруть участь в укладанні "Північного потоку-2".