Про це повідомляється на сайті Палати представників Конгресу США.

Читайте також ЄС виступив "твердо проти" будь-яких санкцій США щодо "Північного потоку-2"

Нові санкції прописані в оборонному бюджеті Сполучених Штатів на наступний фінансовий рік, який починається 1 жовтня.

Крім цього, в документі містяться обмеження щодо "Турецького" потоку, який Росія зводить у Чорному морі.

Відтак санкції застосовуватимуться стосовно тих іноземних осіб і компаній, які сприяють оренді, продажу і наданню суден, що здійснюють будівництво газопроводів.

Зауважимо, що у 2019 році Вашингтон запровадив перший пакет санкцій щодо іноземних компаній, залучених до зведення "Північного потоку-2". Тоді з проєкту вийшла швейцарська фірма – трубоукладальник "Олсіз". Відтоді роботи у Балтійському морі були призупинені.

Що відомо про газопровід "Північний потік-2"

  • Росія будує газопровід "Північний потік-2" до Німеччини в обхід України. Він проходитиме через Балтійське море територіями Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.
  • Наразі будівництво триває, але у разі його завершення Росія зможе отримати можливість постачати весь свій газ через Балтійське море до Європи, і не користуючись послугами української газотранспортної системи.
  • Передбачається, що після запуску "Північного потоку-2" Росія взагалі може відмовитися від української труби, транзит якою приносить бюджету приблизно 3 мільярди доларів щорічно.
  • Будівництво газопроводу завершено на більше, ніж 90%. Однак РФ не може добудувати саме через санкції США проти фірм, які беруть участь в укладанні "Північного потоку-2".