Станом на 23 лютого США запровадили проти Росії нові санкції до річниці вторгнення Москви в Україну та після новин про смерть російського політика Олексія Навального. Та найцікавіше те, що ці обмеження можуть загрожувати продажам російської нафти в Індію.

Читайте також Як вбити російську нафтову економіку, – The National Interest

Проблеми для обох країн

Індія, на сьогодні, є найбільшим покупцем російської нафти. Нові санкції США, які спрямовані на зниження доходу Росії, почали ускладнювати спроби й для індійських державних нафтопереробників, а саме забезпечити щорічні угоди про постачання.

Джерела Reuters заявили, що індійські нафтопереробники сильно стурбовані, адже це може звузити дисконт на нафту, яка купується у трейдерів та російських компаній на умовах поставки.

  • Прогнозують, що Москві, ймовірно, доведеться "проштовхувати" більші обсяги нафти через трейдерів. Це буде зроблено для захисту від ризику подальших санкцій.
  • У 2023 році Росія стала найбільшим постачальником нафти в Індію.
  • Завдяки строковим угодам й закупівлям на спотовому ринку південноазіатська країна імпортувала близько 1,66 мільйона барелів російської нафти на день у 2023 році порівняно із середніми 652 тисячі барелів на день у 2022 році.

Чи продовжить Індія купляти російську нафту

Державні нафтопереробні підприємства Indian Oil Corp, Bharat Petroleum Corp та Hindustan Petroleum Corp вже ведуть спільні переговори з "Роснєфть" щодо річної угоди.

  • Вона стосується забезпечення сукупного обсягу до 400 тисяч барелів на добу російської нафти марки Urals протягом фінансового року, який починається 1 квітня.
  • Втім кінцеві обсяги нафти залежатимуть від умов оплати та знижок, запропонованих Росією.

Але індійські нафтопереробники вважають запропоновану знижку несуттєвою. Крім того, є невизначеність щодо запроваджених санкцій.

Як додають джерела в уряді, Індія продовжить купувати російську нафту лише в тому випадку, якщо вона продаватиметься нижче верхньої межі ціни на не санкційних суднах.