Що відомо про цю угоду

Загальна сума угоди становить – 652,74 мільйона гривень, повідомляє 24 Канал з посиланням на "Наші гроші".

Читайте також Прогнози невтішні: чому в українських містах вода буде надаватись погодинно

Цікаво, що "Оболонь" була єдиною на торгах. Ціна води склала – 4 гривні за літр. Знижка, при цьому, сягнула лише – 0,5%.

Варто зазначити, що на перше півріччя тендер на постачання води відрізнявся. Тоді конкуренцію "Оболоні" складали:

  • "Аква-еко";
  • "Завод Артуз-аква".

Саме ця конкуренція сприяла зниженню вартості води. Кінцева ціна, яку було досягнуто на той момент, склала – 3,8 гривні за літр.

Конкуренція на торгах по бутильованій воді "ДОТу" завжди була низькою на рівні 1 – 2 компаній. Тільки одного разу на торги прийшло 4 учасники. Але на конкурентних лотах вдавалось збити очікувану вартість на 5 – 13%. Лише в одному незначному тендері була ціна 4,1 гривні за літр в усіх інших закупівлях минулого року ціна коливалась на рівні 2,9 – 3,9 гривні за літр,
– йдеться у повідомленні видання.

"Оболонь" доволі давно є партнером Міноборони. На цей раз компанія звернулась до замовника для перегляду окремих положень договору. Йдеться, зокрема, про те, що відповідальність постачальника сильно зросла. А от для замовника ситуація кардинально інша. Він має мінімальну або взагалі не прописану (себто відсутню) відповідальність.

Замовник посприяв, і деякі положення були змінені. До прикладу, штраф 100% від вартості замовлення тепер діє на затримку постачання тривалістю 14 днів, а не 7.

"Оболонь" звернула увагу, що за законодавством, якщо замовник затримує платіж, він зобов’язаний компенсувати інфляційні втрати, на що ДОТ пояснив, що бюджетні кошти не можуть бути використані для компенсації інфляційних втрат,
– наголошує видання.

Зверніть увагу! Тендер на постачання харчових продуктів для ЗСУ на друге півріччя становить 22,5 мільярда гривень.