Постанову про призначення Петраша підтримали 243 депутати Верховної Ради.

Біографія нового міністра Ігор Петрашко: що відомо про нового міністра економіки

Подання на призначення Ігоря Петрашка у Верховну Раду вніс голова Кабінету Міністрів України Денис Шмигаль.

Цікаво, що економіст таки очолив об'єднане Міністерство економіки, торгівлі і сільського господарства. Хоча раніше у президентській команді існувала ідея про розподіл відомства на окремі міністерства.

Що відомо про Ігоря Петрашка?Ігор Петрашко закінчив Львівський національний політехнічний університет за спеціальністю бізнес-адміністрування, а також має диплом МВА бізнес-школи при університеті Вандербільта у США.

Починаючи з 1996 року, Петрашко працював у різноманітних американських, російських і українських компаніях у сферах консалтингових і інвестиційних послуг. Останнім часом економіст працював в українському аграрному холдингу Ukrlandfarming.

Цікаво Милованов пояснив, чому відмовився від роботи зі Шмигалем

Відставка уряду Гончарука: коротко

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук та його уряд працювали з 29 серпня 2019 року до 4 березня 2020-го. Тоді Верховна Рада України відправила цей уряд у відставку, а натомість призначила уряд Дениса Шмигаля.

Причин для відставки було декілька. Президент України Володимир Зеленський пояснював, що цей уряд був "найефективнішим в історії України, але цього недостатньо". Серед проблем глава держави називав величезний дефіцит державного бюджету у 16 мільярдів гривень.

Втім хоч і неофіційно, але свою роль зіграло злиття записів з кабінету Гончарука. На них тогочасний голова уряду називає себе "профаном в економіці", а також радиться, як пояснити президенту падіння курсу гривні.