На що скаржаться українці

Українці активно коментують індексацію у соцмережах. Зокрема, пишуть, що не відчули підняття пенсійних виплат взагалі. Так, комусь пенсію начебто підняли всього на 2 гривні, а комусь і взагалі на 63 копійки.

До теми Деяким пенсіонерам доплатять 600 гривень у березні


Коментарі українців щодо індексації / Скріншот "Апостроф"

Однак зарано розганяти зраду. На це може бути цілком логічна причина. Адже, по-перше, деякі категорії пенсіонерів не підпали під індексацію взагалі. А, по-друге, є такі категорії, яким просто потрібно дочекатися квітня або липня – і їх пенсії також проіндексують.

Кому не підняли пенсію у березні

Цьогоріч пенсію проіндексують для максимально широкої категорії людей – для 10,5 мільйона осіб. Однак наступним категоріям треба ще трохи зачекати:

  • З 1 квітня отримають перерахунок пенсії працюючі пенсіонери з урахуванням збільшеного страхового стажу.
  • З 1 липня проіндексують спеціальні пенсії для науковців, державних службовців та працівників органів місцевого самоврядування.

Однак є й категорії пенсіонерів, які зовсім не отримають підвищення пенсії: ні у березні, ні пізніше. Це 4 категорії осіб:

  • працюючі особи, які мають невеликий страховий стаж та розмір пенсії яких не досягає 2 100 гривень;
  • прокурори на пенсії;
  • особи, які отримують пенсію, вищу за максимальну (20 930 гривень);
  • отримувачі щомісячного довічного грошового утримання.

Нагадаємо, що мінімально пенсія зросте на 100 гривень. Таку надбавку отримають новоспечені пенсіонери, які вийшли на пенсію у 2020 – 2022 роках. У них і так відносно вищі пенсійні виплати, тому їх повноцінна індексація не торкнеться.

Інші ж можуть розраховувати на середню індексацію в розмірі 600 гривень, а максимальну – 1 500 гривень.