На скільки змінилася пенсія після індексації

Відтак в залежності від виду пенсії, особа може отримати від 100 гривень до 1 500 гривень. Коефіцієнт індексації становив 19,7%.

Читайте також Безробіття в Україні зросло: на яку допомогу можуть розраховувати українці

Якщо порівняти цю суму із даними за січень, то ще два місяці тому середня пенсія складала 4 622 гривні для непрацюючих пенсіонерів.

Пенсіонери з інвалідністю та ті, що працюють, теж отримають надбавку

Розміри пенсії за інвалідністю після індексації тепер мають бути не нижчі за:

  • для І групи – 8 187,48 гривні;
  • для ІІ групи – 6 549,99 гривні;
  • для ІІІ групи й для дітей з інвалідністю – 5 048,95 гривні.

Крім цього, з 1 квітня пенсіонери, що досягнули пенсійного віку, але надалі продовжують працювати, теж можуть отримати додаткові кошти до пенсій. Мова йде про 600 тисяч осіб.

А вже з липня свої виплати повинні отримати пенсіонери-науковці та держслужбовці. Хоч раніше повідомлялося, що їхні пенсії не підвищуватимуть до завершення воєнного стану.

Для кого підвищення не буде

За інформацією від Мінсоцполітики, березнева індексація не передбачена для всіх. Це насамперед стосувалося таких категорій громадян:

  • ті, що продовжують працювати та мають невеликий страховий стаж, а розмір пенсійної виплати не досягає 2,1 тисячі гривень;
  • колишні працівники прокуратури;
  • ті, хто отримує пенсії, що перевищують максимальний розмір, визначений законом;
  • отримувачі щомісячного довічного грошового утримання, у тому числі колишні судді.

Цікаво Не подав заяву – втратив пенсію: кому з українців треба звернутися в Пенсійний фонд

Яку пенсію отримують депутати

Нагадуємо, що навіть без урахування надбавок та доплат, пенсії нардепів становлять чималу суму. Лише у 2022 році народний депутат Верховної Ради отримував в середньому пенсію у сумі майже 15 500 гривень.

За даними у січні цього року пенсія для слуг народу все ж трішки зменшилася – до 15 356 гривень, тоді як річні видатки поки що були на рівні майже 11 тисяч гривень.