Зняття заборони на майнинг

Тимчасова заборона на видобуток криптовалюти в Ірані була введена в кінці травня. Влада пояснила, що мотивувались підвищеним споживанням енергії в спекотний літній період. Оскільки у січні – березні 2021 року у країни сталась енергетична криза через діяльність майнерів.

Зверніть увагу Робота майнерів у Казахстані під загрозою: все через нестачу електроенергії

Що таке майнинг

Майнинг – один зі способів заробітку на криптовалюті. Оскільки фактично емісію криптовалюта ніхто не регулює, тому добувати гроші може кожен. Майнінг полягає в тому, щоб поміщати нові вчинені транзакції в блокчейн. Блокчейн являє собою ланцюжок блоків, в кожному з яких відображається окрема операція.

Проблеми з електроенергією в Ірані через майнінг

Спочатку уряд Ірану легалізував видобуток BTC в країні, щоб підтримати економіку країни та боротися з торговими санкціями, повідомляє видання Bloomberg. Проте згодом він зрозумів, що нелегальні майнери експлуатують обмежені енергоресурси, що призвело до відключень електроенергії.

Також в травні президент Ірану Хасан Роухані заявляв, що близько 85% майнерів працюють на території країни без відповідної ліцензії.

Чому діяльність майнерів була сконцентрована в Ірані

За даними аналітичної компанії Elliptic, субсидовані ціни на електроенергію та економічні санкції, що обмежують доступ до іноземної валюти, зробили Іран важливою базою для видобутку криптовалют.