Поставки збільшилися в рази

Цього місяця приватні переробники придбали в середньому 168 000 барелів на день нафти марки Sokol. Це втричі перевищує закупівлі за січень, і значно вище за 53 000 барелів, придбаних у 2023 році.

Читайте також Індійські компанії продають нафтопродукти з російської сировини

Тим часом постачання в Індію в лютому склали близько 119 000 барелів на день після паузи в січні та грудні. Китай та Індія стали головними покупцями російської нафти, включаючи марки ESPO та Sokol, після вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

А в Індії спостерігаються перебої у поставках. Майже 15 мільйонів барелів Sokol, призначених для доставки в країну, наразі перебувають на танкерах, які простоюють біля узбережжя Малайзії та Південної Кореї.

Російська промисловість зазнає збитків

Раніше 24 Канал повідомляв, що нафтова промисловість Росії зазнає збитків через атаки українських дронів. Протягом другого тижня лютого обсяги переробки нафти на російських заводах становили 5,16 мільйона барелів щодня, що на 94 тисячі барелів менше, ніж тижнем раніше.

Це пов'язано з тим, що Україна спрямовує удари на російську нафтопереробну галузь, намагаючись ускладнити постачання палива на фронт.