Про це у коментарі 24 каналу сказала експерт "Інституту національної політики" Марина Багрова, коментуючи заяви голови "Нафтогазу" про високу ймовірність створення Росією нової газової кризи для України.

Читайте також: Нова ціна газу: чи чекати подешевшання з новим президентом

Ймовірність початку ініційованих Росією газових воєн є можливою взимку 2019-2020 років. Наприкінці 2019 року, після парламентських виборів і завершення формування нового Кабінету міністрів, Росія може почати черговий "газовий шантаж". Але вже нового політичного керівництва України. Водночас, це дуже зручний час року для шантажу з метою капітуляції національних економічних інтересів України,
– відзначила Багрова.

Незважаючи на це, зауважила вона, за термін у понад 5 років російської агресії, наші "газові керманичі" продовжують купувати для України газ з Росії, через реверс з території Словаччини. Щоправда, згідно з різними дослідженнями, Україна володіє значними запасами власного газу, здатними забезпечити газові потреби не тільки всієї України, але і експорт до країн Євросоюзу.

Тому, питання видобутку власного газу потрібно вирішувати в буквальному сенсі, вже сьогодні та прямо зараз. Видобуток власного газу – це стратегічне питання національної безпеки України, переконана експерт.

Чому Коболєв заговорив про нову газову кризу?На його думку Росія спробує створити штучну кризу після 2019 року, починаючи з 1 січня, як це було в 2009-му. Ця криза дасть змогу Росії "проштовхнути" власний інтерес. В України та Росії закінчується договір, і "Газпром" на перемовинах "займає позицію незрозумілу та тягне час", вважає Коболєв.