Засідання комітету повинно було відбутися 18 жовтня о 14:30. Позафракційна депутатка Оксана Савчук у кулуарах Ради повідомила, що засідання перенесли буквально в останній момент на 9:00.

Зверніть увагу: Ситуація складна, – Зеленський підтримує заборону продажу землі іноземцям

О 8.40 ранку мені телефонують і кажуть, що комітет відбудеться о 9 ранку! За 20 хвилин усім треба було зібратися. Декому телефонували за 5 хвилин до 9 ранку,
– розповіла Савчук.

Чому засідання вирішили перенести – невідомо. Зауважимо, що ЗМІ не були проінформовані про зміни. Майже усі представники "Слуги народу" на засідання прийшли.

Окрім того, вже о 9:08 комітет встиг розглянути усі зареєстровані законопроєкти. Савчук додала, що на 1 законопроєкт втратили менше 1 хвилини.

Згодом у пресслужбі комітету повідомили, що рекомендують Раді підтримати законопроєкт №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".

Що передбачає законопроєкт №2178-10?

У цьому документі – важливі зміни щодо ринку землі в Україні. У ньому прописали заборону купівлі земель компаніями, в яких кінцевий бенефіціар – іноземець. Однак не постійну заборону, а тимчасову – до 1 січня 2024 року. Тобто це означає, що землю можна буде продавати іноземцям, але через 4 роки.

Зауважимо, що ті іноземці, які станом на сьогодні вже 3 роки орендують землю, вони мають право подати заявку на викуп землі. Окрім того, всі велики агрохолдери, які зараз орендують землю також мають першочергове право її викупити. Це стосується і українських і іноземних орендаторів.

Серед інших змін: зменшили відсоток земель, які можна продати з 15% до 8% в межах області та до 35% – у громадах.

Детальніше тут: Іноземці не зможуть купити землю в Україні до 2024 року: що відомо про оновлений законопроєкт

Продаж землі
Що думають українці про продаж землі / інфографіка 24 каналу