Кому не зарахують набутий стаж

Як стало відомо, українцям, які працювали в Російській Федерації після 19 лютого 2014 року, не буде зараховано стаж. Згідно із законом, страховий стаж українцям не зараховуватимуть у низці випадків.

Дивіться також Пенсії не буде: чому ви можете не отримати свої виплати влітку

Мовиться про періоди військової служби в силових структурах, незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, судових чи правоохоронних органах держави-агресора на тимчасово окупованих територіях, а також добровільне перебування на посадах у незаконних органах влади.

Закон передбачає не зараховувати до страхового стажу з 19 лютого 2014 року періоди військової служби в силових структурах, незаконних збройних або воєнізованих формуваннях, судових або правоохоронних органах держави-агресора на тимчасово окупованих територіях, а також добровільне обіймання посад у незаконних органах влади,
– ідеться в повідомленні.

Щодо роботи в інших країнах українцям потрібно представити Пенсійному фонду документ, який підтверджує їхню працю за кордоном, щоб взяти до уваги цей стаж.

Кому не надійде пенсія

Пенсія не надходить особі, якщо вона офіційно визнана померлою. Тобто є документальні підтвердження, наприклад свідоцтво про смерть.

Інші причини, чому пенсія не виплачується:

  • ПФУ виявив неточності в документації, яка надавалась пенсіонером для виходу на пенсію;
  • громадянин виїхав на ПМП до країни, яка не має з Україною спеціального пенсійного договору;
  • особа не здійснює жодних операцій зі своїм рахунком, куди надходила пенсія протягом пів року.