Яким був долар раніше

Минулого тижня на міжбанку курс долара знизився на 40 копійок, наприклад у п'ятницю угоди укладалися за курсом – 37,49 гривні. Анна Золотько розповіла для 24 Каналу, що зниження котирувань на валютному ринку спричинене:

Читайте також Яким буде курс долара у лютому: прогноз експертів

  • падінням попиту на валюту з боку імпортерів;
  • чинником китайського нового року;
  • помірним зростанням пропозиції валюти з боку агровиробників та низки інших компаній, що потребували додаткової гривневої ліквідності у перехідну дату.

Анна Золотько

Директор департаменту казначейських операцій Unex Bank

Зміцнення гривні на ВРУ спровокувало зниження курсу долара при купівлі безготівковими каналами, що своєю чергою сприяло зниженню вартості долара у готівковому сегменті. Попит на купівлю валюти населенням на початку лютого очікувано збільшився – 1 лютого, наприклад, українці придбали 40 мільйонів доларів у застосунках банків та з розміщенням на депозиті, що у 2,5 раза більше за середні показники попереднього тижня.

Через конкуренцію між фінустановами та нижчі курсові позначки на валютному ринку, гривня й у готівковому сегменті ринку зміцнювалася: вочевидь, ринок очікував значно більшого ефекту від періоду масових виплат зарплат українцям.

За даними НБУ, опублікованими наприкінці минулого тижня, у січні українці встановили черговий рекорд за різницею між купленою та проданою валютою. Але при цьому слід зауважити, що йдеться саме про різницю між двома показниками - загальний обсяг купівлі валюти у січні був нижчим за грудневі показники,
– додала вона.

Це свідчить про загальні настрої українців наприкінці минулого та на початку цього року. Населення намагається сформувати заощадження та намагається мінімізувати витрати.

Що буде з доларом цього тижня

Наприкінці минулого тижня готівковий курс продажу долара фактично зрівнявся з вартістю валюти при купівлі безготівковими каналами. Це обмежує простір для подальшого зниження курсу у готівковому сегменті.

З іншого боку, період підготовки та святкування китайського нового року обмежуватиме попит на валюту з боку імпортерів, тож цілком ймовірно у безготівковому сегменті ще можливий курсовий рух вниз, хоча більш ймовірним виглядає стабілізація курсових позначок на нинішньому рівні,
– сказала Золотько.

Вона спрогнозувала, що протягом цього тижня курс продажу готівкового долара знаходитиметься в діапазоні 37,8 – 38,3 гривні.