Яким буде курс на початку грудня

Банкір Тарас Лєсовий розповів 24 Каналу, що обсяги валютних "вливань" у листопаді на міжбанк залежали переважно від динаміки попиту. Відтак ледь не щодня на ринку спостерігалася різновекторна поведінка курсів. Однак це не вилилося у щось "недобре" для ринку: курсові коливання не призвели до різких злетів чи падінь.

Читайте також Багатий на прогнози грудень: що буде з цінами на продукти, курсом та пальним

Тарас Лєсовий

Начальник департаменту казначейства Глобус Банку

За всіма ознаками з 4 по 10 грудня загальна ситуація на валютному ринку навряд чи зміниться: на міжбанку поточні коливання, як і протягом останніх кількох тижнів будуть в межах 0,1 – 0,2 гривні, а різниця між курсами покупки та продажу збережеться на мінімальному рівні – до 0,1 гривень.

Банкір вважає, що наступного тижня ситуація на валютному ринку залежатиме переважно від 3 факторів:

  • співвідношення попиту та пропозиції,
  • тактичних дій НБУ на міжбанку, які полягатимуть в частоті та обсягах валютних інтервенцій;
  • стратегічних "запасів" валюти регулятора, від яких залежатиме потенціал можливих інтервенцій в необхідному обсязі.

Ситуація на готівковому ринку

Своєю чергою готівковий ринок реагував на будь-які зміни міжбанку відповідним чином. З додаванням до курсу міжбанку ще 1 – 1,5% відбувалося поступове скорочення різниці з безготівковим курсом. Лєсовий зазначає, що це відповідає тактиці НБУ.

На готівковому ринку очікується, що поточні (щоденні) курсові зміни, як і різниця між курсами покупки та продажу перебуватиме в межах 0,3 – 0,5 гривень. І загальний курсовий коридор не зазнає змін: 37 – 38 гривень за долар та 39 – 41 гривень за євро,
– прогнозує Лєсовий.

Таким чином, можна вважати, що на валютному ринку укоріниться закладений режим "керованої гнучкості". Йдеться про тренд до частих, але незначних змін курсів. І надалі ситуація залежатиме від тих самих факторів, як то співвідношення попиту та пропозиції, а також тактики НБУ на міжбанку.