Як зміниться мінімалка та прожитковий мінімум

Опублікували перші цифри з держбюджету на 2024 рік. Тепер відомо, як зміниться мінімальна зарплата наступного року:

Читайте також Як розрахувати середню зарплату: покрокова інструкція

  • з 1 січня – 7 100 гривень;
  • з 1 квітня – 8 000 гривень

Також з 01 січня 2024 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2 920 гривень.

Пріоритети наступного року

Денис Шмигаль розповів, що ключовим акцентом проєкту бюджету буде оборона й безпека нашої країни – на неї виділили – 1 трильйон 685 мільярдів гривень.

Натомість інші пріоритети виглядають так:

  • Другий пріоритет — це соціальна сфера. Видатки бюджету складуть 469 мільярдів гривень, що на 25 мільярда більше, ніж цього року.
  • Третій пріоритет — медицина та освіта. На сектор освіти виділяємо 179 мільярдів гривень, і це на 23 мільярди більше, ніж цього року. На медицину — 202 мільярдів гривень, що на 24 мільярди перевищує видатки 2023 року.
  • Четвертий пріоритет — підтримка ветеранів. Видатки за цією програмою збільшуємо удвічі — з 6,8 мільярда гривень у 2023 році до 14,3 мільярда гривень у наступному.
  • П’ятий пріоритет — це відновлення нашої економіки. Жодного підвищення податків не передбачається. Уряд продовжує програми пільгового кредитування, програму безповоротних грантів єРобота, підтримку українських стартапів. Також запускаємо нові програми для індустріальних парків, для реалізації інвестиційних проєктів, для підтримки українського виробника.