Про це повідомила в прямому ефірі кореспондентка 24 каналу.

До темиВідставку уряду виключати не можна, а кількох міністрів змінять точно, – Арахамія

Народні обранці допускають, що доведеться змінити урядовців економічного блоку – міністра фінансів Сергія Марченка та міністра економіки Ігоря Петрашка.

Позиція представників "Слуги народу"

За словами голови фінансового комітету Данила Гетманцева, є певні питання щодо роботи митниці. Також профільний комітет очікує до 15 вересня представлений державний бюджет.

Якщо його не буде до цього часу, або він буде поданий з певними недоліками, то також виникнуть питання до Міністерства фінансів,
– пояснив нардеп.

Втім Данило Гетманцев не вважає, що на сьогодні можна говорити про якісь кадрові чи організаційні висновки. Але додав, що найближчим часом, можливо, ті події, які відбудуться в секторі державного управління, дадуть депутатам підстави для цього.

Нардепка Євгенія Кравчук зазначила, що невдоволення роботою економічного блоку почалося ще навесні. Коли почав працювати новий уряд, він мав подати програму своєї діяльності. Однак тоді довго її не могли затвердити.

Вона нагадала, що тоді було найбільше питань до економічного сектору. Однак відзначила, що не на часі змінювати міністрів, особливо міністра фінансів.

Ми саме вступаємо в бюджетний процес. І змінювати керівництво Мінфіну може бути не дуже правильно,
– наголосила Євгенія Кравчук.

В ефірі 24 каналу депутатка від монобільшості Ольга Василевська-Смаглюк розповіла, що сьогодні, 1 вересня, засідання профільного фінансового комітету. Члени очікують на присутність міністра фінансів Сергія Марченка.

За її словами, є дуже багато запитань до фінансового блоку щодо:

  • наповнення державного бюджету;
  • створення проєкту бюджету на 2021 рік;
  • трирічного бюджетного планування;
  • програми дій уряд, якої і досі немає.

" У мене будуть особисті питання до Марченка стосовно процедури його призначення . Є деяка інформація, що він і його заступники представляють інтереси колишнього президента України. І навіть є певні докази, які я наведу сьогодні під час засідання в онлайн-режимі", – прокоментувала вона.

Ольга Василевська Смаглюк розповіла, якщо питання з покриттям дефіциту і написанням нового збалансованого бюджету в найближчі місяці не вирішиться, то може виникнути питання щодо відставки уряду.

В мене є страшенні сумніви щодо ухвалення проєкту бюджету на наступний рік. І це може стати каталізатором зміни всього уряду,
– зазначила вона.

Втім додала, що в уряді наразі є прекрасні міністри, які дуже добре виконують свої обовіязки. Відтак нардепка не говорила б про відставку всіх повністю. Однак, на її думку, що стосується прем'єра, економічного блоку – це потребує змін.

Що каже опозиція про кадрові зміни

Депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк додав ще одну причину, чому народні обранці не задоволені Міністерством фінансів. На його думку, це через МВФ. Адже цьому міністру погано вдається налагодити співпрацю з МВФ.

Крім цього, є чимало питань до міністра економічного розвитку Ігоря Петрашка. За словами Железняка, багато процесів, які були започатковані Міністерством, далі не просуваються. Наприклад, мовиться про підтримку малого бізнесу.

Є багато питань і до аграрної, і до економічної частин. Як результат, бачимо падіння економіки на 11%,
– зауважив він.