Про це під час зустрічі з послами G7 та Делегацією ЄС повідомив Голова правління "Нафтогазу" Олексій Чернишов.

Цікаво Війна потужно вдарила по російському газу: на скільки впав видобуток

Відповідно до попередніх розрахунків Міненерго, враховуючи військові ризики, для генерації електроенергії на період опалювального сезону необхідно додатково до 3 мільярдів кубів газу, що в грошовому еквіваленті сьогодні — понад 4 мільярдів доларів США. У цьому нам потрібна допомога наших іноземних партнерів,
— пояснив Олексій Чернишов.

Він додав, що під час повномасштабного вторгнення країна-агресор зруйнувала понад 300 об’єктів енергетичної інфраструктури. Лише 17 листопада Росія поцілила у понад 10 об’єктів з видобутку газу — вони складають третину національного видобутку. Водночас наша компанія відповідає за забезпечення газом більшості споживачів.

Цікаво Війна потужно вдарила по російському газу: на скільки впав видобуток

Отримання додаткових об'ємів палива

  • 29 листопада Олексій Чернишов звернувся до Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) щодо отримання додаткового газу для проходження опалювального сезону.
  • 30 листопада представник міністерства фінансів США Браян МакКолі повідомив, що Нафтогаз може використати для закупівлі газу на опалювальний сезон частину кредиту в 500 млн доларів, виділеного США через Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).