З п'ятниці 25 жовтня 2019 року нові банкноти стали обов’язковими для прийняття у якості платіжного засобу. Це найбільший номінал бакнот, які існують в Україні.

Цікаво: Чому НБУ ввів купюру 1000 гривень

Нова банкнота блакитного кольору, на лицьовій стороні зображено портрет Володимира Вернадського, а на іншій – будівля Національної академії наук України.

банкнота номіналом 1000 гривень тисяча
Так виглядає банкнота номіналом 1000 гривень / Фото: Нацбанк

У 2019 році НБУ планує також ввести в обіг монету номіналом 5 гривень.

Дізнайтеся: На новій купюрі 1000 гривень зображений Володимир Вернадський: хто це такий

Нагадаємо, Нацбанк з 1 жовтня 2019 року вивів з обігу монети номіналом 1, 2 та 5 копійок. Ці монети вже не є платіжними засобами в Україні, ними не можна розраховуватися у магазинах та інших закладах.

Водночас без обмежень та безкоштовно обміняти ці монети на монети та банкноти інших номіналів можна буде упродовж наступних трьох років:

  • до 30 вересня 2020 року включно – в усіх відділеннях українських банків;
  • до 30 вересня 2022 року включно – у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль).

НБУ анонсувало також поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок. На відміну від 1, 2 та 5 копійок, 25 копійок поки що залишаться у готівковому обігу, тож ними можна буде розраховуватися. Все ж ті монети, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад у обіг і поступово їх ставатиме все менше.

Для чого вводять нові банкноти та виводять з обігу монети?У Нацбанку вважають, що все це збільшить зручність розрахунків українців, а також призведе до більшої економії бюджету. Зокрема тому, що держава зменшить видатки на карбування нових монет малих номіналів.
Після завершення процесу вилучення дрібних монет і введення в обіг банкноти нового номіналу – номінальний ряд гривні скоротиться із 17 до 12 номіналів.

Читайте також: Зарплати в Україні: у кого заробіток зменшився