З червня майже всі побутові споживачі отримують газ безпосередньо від "Нафтогазу" – 97,6%. Про це на пресконференції розповів голова правління "Нафтогазу" компанії Юрій Вітренко, передає 24 канал. Таким чином НАК "Нафтогаз України" став монополістом на роздрібному ринку газу.

До речі Платіжки за травень затримуються: "Нафтогаз" зробив важливе попередження

До "Нафтогазу" перейдуть всі облгази Фірташа

Вітренко розповів про домінування групи Фірташа на газовому ринку. Він наголосив, що група Фірташа ніколи не була реальним постачальником, а лише посередником. За словами глави правління, група не несла ризиків, які зазвичай несуть справжні постачальники.

Тепер між нами немає посередника у вигляді групи Фірташа, яка ніколи не була реальним постачальником, а була посередником,
– сказав Вітренко.

Він анонсував, що найближчим часом до "Нафтогазу" перейдуть облгази Регіональної газової компанії. Це становить понад 60% розподілу чи транспортування газу.

Що цьому передувало

Раніше з'явилось розпорядження Кабміну, згідно з яким, арештовані облгази олігарха Фірташа передали "Нафтогазу". Мовиться про 26 облгазів, які уряд передав держпідприємству "Чорноморнафтогаз" – ним управляє НАК "Нафтогаз України".

Нагадаємо, раніше в "Нафтогазі" пообіцяли, українці не побачать у платіжках вищу ціну на газ через війну. Уряд ухвалив мораторій на підвищення вартості тарифів.

Цікаво – Блащук розповів, що буде з тарифами на газ під час війни: відео