Кому підвищать пенсії з 1 квітня і з 1 липня

З 1 квітня проведуть перерахунок пенсій працюючих пенсіонерів – це близько 600 тисяч українців. Перерахунок відбудеться автоматично, тобто, додатково звертатися нікуди не потрібно.

Цікаво До пенсії 20 тисяч гривень: як пенсіонерам отримати таку суму

Ще одна індексація пенсій у 2023 році пройде 1 липня. Підвищення на 19,7% отримають науковці, державні службовці, працівники органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, 1 березня 2023 року в Україні пройшла індексація пенсій на 19,7%. Вперше були проіндексовані навіть мінімальні пенсії. Але підвищення отримали не всі пенсіонери. Індексація пенсій не торкнулася чотирьох категорій:

  • працюючих пенсіонерів, які мають невеликий страховий стаж, а розрахунковий розмір їх пенсії менш як 2 100 гривень;
  • колишніх працівників прокуратури;
  • пенсіонерів, чиї пенсії перевищують максимально встановлений законом розмір (20 930 гривень);
  • тих, хто отримує щомісячне довічне грошове утримання (наприклад, судді).

Що робити, якщо не вистачає стажу для пенсії

  • У Пенсійному фонді з'явилася можливість укладати договір для сплати добровільних страхових внесків. Тобто, якщо не вистачає років для виходу на пенсію, їх можна докупити.
  • Сплачені стразові внески зараховуються за місяць, коли надійшли кошти. Відповідно, цей місяць буде зарахований до страхового стажу, а за нього буде враховано заробітну плату, якщо особа незастрахована. Якщо ж застрахована, то буде збільшено зарплату для обчислення пенсії.