Загалом на фінансування Пенсійного фонду у 2020 році передбачено 173 мільярди гривень.

Читайте також: Які пенсії отримують різні категорії українців: інфографіка

"Звичайно, пенсії індексовані. Вони зростуть, але не сильно. На жаль. Ми хотіли б, щоб у нас була можливість їх збільшити у два-три рази, але для цього потрібен дуже серйозний ресурс", – розповідав раніше Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

Кому підвищать надбавки до пенсій?

Кабінет міністрів прийняв рішення в першу чергу надати допомогу самотнім людям, старшим за 80 років. Таким пенсіонерам підвищать надбавки на догляд на 806 гривень.

Який розмір пенсії в Україні зараз?

В Україні наразі є близько 11 мільйонів пенсіонерів. Станом на листопад 2019 року розмір пенсій такий:

  • середньої – 3019 гривень і 62 копійки;
  • мінімальної – 1564 гривені.

До слова, нещодавно Пенсійний фонд України запустив свій мобільний додаток. За його допомогою українські пенсіонери отримують можливість доступу до електронних сервісів Фонду.

Читайте також: Верховна Рада прийняла бюджет на 2020 рік

Як затверджують держбюджет України? Міністерство фінансів підготувало законопроєкт про державний бюджет на рік. Потім документ надійшов на розгляд Кабміну, який затвердив цей проєкт. Після цього документ надійшов до парламенту. Там бюджет розглянули у трьох читаннях. І 14 листопада Рада остаточно схвалила документ. Після голосування в Раді бюджет підписують спікер та президент, документ публікують в офіційній пресі уряду, і аж тоді він стає законом.

держбюджет 2020 пенсії зарплати гроші
Державний бюджет України на 2020 рік / Інфографіка 24 каналу