Чи буде підвищення пенсій

За словами міністерки Міністерства соціальної політики України Оксани Жолнович, Пенсійний фонд – це страхові внески, які існують окремо від бюджету та спрямовуються від ЄСВ. Тому міністерство оперує цими коштами та спирається на те, скільки коштів планує отримувати.

Читайте також Ідентифікація пенсіонерів ПФУ: що зробити, аби не втратити виплати

Тому на підвищення ми все ж сподіваємося. Воно не буде значним, але принаймні індексація та перерахунок у бали на наступний рік має дати зростання всім нашим пенсіонерам у пенсіях,
– говорить Жолнович.

Цей бюджет, який Україна заробляє сьогодні, за словами міністерки, одразу йде на оборону. Соціальні видатки від цього бюджету не залежать. Пенсія – це накопичення від ЄСВ плюс донорські кошти, і це вже робота міністерства з іноземними партнерами.

Звідки беруться гроші на пенсії

Міністерка уточнила, що коли вона кожну соціальну програму презентує, то каже, що вона вирішує: "ми спільно з міністерством фінансів із усім урядом фандрейзимо для того, щоб покривати все що потрібно для наших людей". Гроші, що виділяються на пенсії, за її словами, настільки зарегульовані, що Міністерство кожен квартал проходить перевірку в компанії Великої четвірки. Аудитори заходять і з їх боку, з нашої Рахункової палати та ще багато інших: "перевіряють всі можливі аудитори, які тільки існують".

Важливо За словами Оксани Жолнович, ці перевірки є доволі зрозумілими, адже якщо, наприклад, уряд США надає допомогу Україні то він повинен своїм платникам податків пояснити, чому ті гроші даються не їм на якісь соціальні видатки, а спрямовуються в Україну. Міністерство соціальної політики дає під це розрахунки, обґрунтовує економічний ефект.

Працівники Міністерства доводять аудиторам, що ці гроші потрібні для того, щоб пенсіонери не опинилися за межею бідності та так далі. Також міністерка Мінсоцполітики додала, що умовні 300 мільярдів, які зараз вливаються у бюджет – це бюджетні кошти, які в основному складаються з донорських.