Відомо, що минулого місяця, а саме у квітні, надходження до Пенсійного фонду рекордно зменшилися. Недобір становив аж 3,9 мільярда гривень.

Читайте також У Росії стрімко ростуть ціни, а населення біднішає: один з регіонів запустив "продуктові картки"

Чи вистачить грошей на виплати

Водночас голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев запевняє, що за перші 4 місяці 2023 року власні доходи ПФУ зросли на 21,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

А от план із доходів з січня по квітень перевиконано на 14,2 мільярда гривень навіть попри недобір у квітні.

Головним фактором зростання власних надходжень до ПФУ залишаються виплати військовим, а також поступове відновлення ринку праці. На 2023 рік, за останнім прогнозом НБУ, номінальні зарплати мають зрости на 22% (проти 6% у 2022 році). Порівняно з минулим роком зайнятість теж відновлюється, хоч і повільними темпами. За оцінками НБУ, у 2023 році рівень безробіття має скоротитися до 18% (проти 21% минулого року),
– наголосив Гетманцев.

Відповідно до цього, фінансовий стан Фонду, за словами нардепа, дозволяє виконувати всі зобов'язання щодо виплат. Сюди входять і пенсії, і страхові платежі, і субсидії тощо.

Як пенсіонерам в окупації отримати виплати

На жаль, на тимчасово окупованих територіях українці похилого віку не можуть витратити пенсію на власні потреби. Однак усі кошти зараховуються на рахунки у повному розмірі незалежно від місця перебування.

Цікаво Перерахунок пенсій влітку: кому можуть підвищити виплату

  • Отримати пенсію готівкою можна завдяки працівникам Укрпошти. Але через окупацію або ж активні бойові дії у відділеннях поштового зв'язку чи доставку додому це зробити неможливо.
  • Натомість всі кошти можна отримати тоді, коли це стане можливим та безпечним.