Чи має право громадянин на оскарження

Відповідно до чинного законодавства, громадянин може оскаржити рішення ПФУ, відносно призначеного розміру пенсії. Скаргу потрібно подати особисто або ж це може зробити законний представник особи.

Читайте також Ціни на пальне знову зростатимуть: у НБУ пояснили, в чому причина

Під час подачі оскарження, громадянин має надати документальне підтвердження своїх претензій. На основі цих тверджень і буде відбуватися повторний перерахунок.

Варто зауважити і те, що претензії можуть бути задовільнені комісією лише частково. Змінені виплати надходитимуть особі після вступу нового рішення представників ПФУ в силу.

Як оскаржити рішення ПФУ

Аби оскаржити рішення ПФУ, потрібно звернутись у відділення Пенсійного фонду протягом року після його затвердження. Однак, це необхідно зробити не пізніше ніж через місяць з моменту ознайомлення з ним заявника.

ПФУ має подати відповідь на заяву протягом місяця. Якщо комісії потрібно більше часу, розгляд можуть продовжити до 45 днів.

Подати заяву можна особисто або ж через електронну пошту. Звернення має відповідати вимогам та містити в собі визначену інформацію. Йдеться про такі дані:

  • ПІБ;
  • місце реєстрації та місце фактичного проживання;
  • яке саме порушення ви виявили;
  • найменування органу ПФУ, де була здійснена помилка.