Гірше, ніж торік, не буде

Як пояснив в ефірі телемарафону заступник міністра аграрної політики Віталій Головня, основна частина зрошувальних земель на Півдні України знаходиться на лівобережжі Дніпра. Правобережні ж території, за його словами, є так званою сірою зоною, передає 24 Канал.

Читайте також Зачепить і бізнес, і звичайних українців: які наслідки підриву Каховської ГЕС для економіки

Віталій Головня

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України

Фермери і так небагато там вирощували, тому що постійно то "прильоти", то бойові дії. Тому гірше, ніж торік, у цьому році там точно не буде.

Критичного дефіциту не буде

При цьому заступник міністра зазначив: у 2022 році Україна вже втратила значну частину земель сільськогосподарського призначення в цьому регіоні. Однак інші області перебрали на себе значний обсяг виробництва – особливо овочевого, завдяки чому глобальної нестачі продуктів вдалось уникнути.

У загальному плані ми втратимо певний обсяг зернових, але критичного дефіциту продукції в цьому році ми не відчуємо,
– констатував Головня.

Фермерам нема за що обробляти землі

Водночас раніше в Мінагро визнали: підрив росіянами Каховської ГЕС завдав значного удару по сільському господарстві України. Адже:

  • понад півмільйона гектарів земель фактично залишись без зрошення;
  • землі, які не мали зрошувальних систем, також постраждають.

Крім того, зазначили в Міністерстві, основний і стабільний дохід фермери отримували від врожаїв з полів, які мали зрошувальні системи. Відповідно, тепер їм просто нізвідки брати кошти на оброблення земель без зрошувальних систем.