Що кажуть українці

За даними опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг", 55% українців розуміють необхідність підвищення тарифів, а ще 45% вважають, що для забезпечення ремонту тарифи на електроенергію можуть підвищити враховуючи матеріальні статки та обсяги споживання домогосподарства.

Читайте також Світло може коштувати майже 5 гривень: який тариф буде влітку

Ще 10% переконані, що ціни на електрику варто підвищити всім споживачам. А от 40% громадян взагалі вважають, що тарифи не потрібно підвищувати, навіть якщо ситуація з електропостачанням стане гіршою.

Близько 67% респондентів згодні, що у разі підвищення тарифів незахищені верстви населення повинні отримати субсидію. Проте десь 26% з цим не погоджуються.

Тариф на світло

Нині тариф на світло становить 2,64 гривні за кіловат-годину, хоча очікувалося, що він може зрости до 3,5 гривень за кіловат-годину.

Зараз в середині системи відчувається значний дефіцит електроенергії, тому розглядається збільшення тарифу до 4 гривень за кіловат-годину.

Світлана Грінчук

Заступниця міністра енергетики

Ми повинні усвідомлювати, що починаючи з 22 березня росіяни масовано атакують і дуже прицільно наші об'єкти, і станом на сьогодні вже втрачено більше 8 Гігават – це величезний обсяг потужностей, що генерують, значно пошкоджені та об'єкти системи передачі.

В Україні ресурсів на відновлення енергосистеми недостатньо. Проте відкладати ремонт не можна, адже своєчасність проведення цих робіт вплине на успішність проведення наступного опалювального сезону.