Аграрії просять не скасовувати пільги

Українські аграрії просять владу не повертати акцизи та ПДВ на пальне до довоєнного рівня посилаючись на невчасність такого рішення. Держава збирається реалізувати задумане у два етапи:

Читайте також Україну заливають підробним дизелем: як розпізнати фальсифікат

  • Перший – ще у вересні 2022 року повернули акцизи у розмірі 100 євро за 1000 літрів бензину та дизпалива, але ПДВ досі 7%;
  • Другий – з 1 липня 2023 року акцизи на пальне повернуть до довоєнного рівня, а ПДВ до 20%. У такому разі акциз на пальне буде 213 євро, а на дизпаливо – 140 євро за 1000 літрів.

Період скасування пільг збігся з початком збору врожаю та активним попитом на нього серед аграріїв, що викликало масове незадоволення.

Крім того, скасування пільгового режиму оподаткування пального з 1 липня 2023 року, враховуючи, що все ще триває гаряча фаза війни, є передчасним та негативно вплине на рівень цін і фінансову стійкість суб’єктів господарювання,
– також йдеться у повідомленні.

У зв'язку з цим, вони зареєстрували законопроєкт №9174, який передбачає відміну повернення старих акцизів та ПДВ до закінчення воєнного стану.

Які зараз ціни на пальне в АЗС

Найнижчі ціни на бензин А-95 виставили в мережі АЗС RLS – 40 гривень за літр. Найвищі – на заправках мережі Авіас – 47 гривень.