Чи треба проводити повірку зараз

Влітку уряд поновив обов'язкову повірку лічильників. Починаючи з червня 2023 року, громадяни, у яких настав термін виконання цієї процедури, мають здійснити її протягом трьох місяців після закінчення прийдешнього опалювального сезону.

Читайте також Гривневі будуть популярнішими: що буде на депозитному ринку до кінця 2023 року

Завдяки повірці лічильників, ви будете значно менше платити за комуналку. Згідно з постановою, якщо процедура не відбувається вчасно, обсяг спожитої сировини вираховується за нормами споживання.

Як відбувається повірка

Переважно ця процедура займає до 5 днів. Пристрій обов'язково знімається і завіряється спеціалістами.

Після монтажу потрібно обов'язково запломбувати лічильник. Ця процедура завіряється за допомогою документів, один екземпляр акту зберігається у вас, інший у регулятора

Кому не потрібно проходити повірку:

  • Громадянам, що проживають на тимчасово окупованій території. Повірка може не відбуватися до кінця воєнного стану і через 3 місяці після.
  • Особам, які проживають на території активних бойових дій. Процедуру можна відкласти до закінчення воєнного стану і протягом 6 місяців після.

Газові та електролічильники обслуговуються за кошти постачальника. А от з водомірами ситуація складніша. Зараз тарифи на воду не містять включену у вартість ціну такого роду процедур. Тому повірку водоміра оплачує споживач.

Виключення складає ситуація, коли співвласники багатоквартирного будинку не підписують індивідуальні договори, а вносять кошти за абонентське обслуговування. Тоді ці гроші покривають повірку.