Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю Foreign Policy, передає 24 Канал. За його словами, схвалення США допомоги Україні підвищило бойовий дух військових та народу, та якби Штати передали Patriot, цей імпульс був би ще сильнішим.

Дивіться також Є великі проблеми: як у Харкові вже готують енергетику та опалення до зими

Кулеба наголосив, що найбільше українці наразі страждають від російських ракет. Міністр назвав російські балістичні ракети "справжнім лихом цієї війни". Останнім часом ворог посилив обстріли для руйнування української енергетики.

Я наважуся сказати, що якби інша країна зазнала таких масштабів енергетичних руйнувань, це виглядало б набагато, набагато гірше, ніж Україна. Ми тримаємося, тому що ми багато чому навчилися. Ми стійкі, ми знаємо, що на кону,
– зазначив Кулеба.

Міністр наголосив, що "половина нашої енергетичної системи пошкоджена, а ми все ще маємо керувати країною, вести військові дії та збирати підтримку всього світу".

Ситуація з енергетикою: актуально

  • Ситуація наразі значно складніша, ніж торік. З березня 2024 року Росія завдала кількох масованих ударів по енергосистемі України, вивівши з ладу до 8 ГВт потужностей генерації електроенергії.
  • Росія змінила тактику ударів по енергетичній інфраструктурі України й використовує високоточні ракети для знищення електростанцій у менш захищених районах, ніж Київ. Деякі зі станцій не можуть бути повністю відновлені до наступної зими.