Змін не очікують

Експерт запевняє, що нині ситуація на ринку нерухомості стабільна, а цінова динаміка в грудні не зміниться. Водночас вторинний ринок більш активний за первинний, хоча первинний показує кращі тенденції, ніж це було на початку року.

Читайте також Багатий на прогнози грудень: що буде з цінами на продукти, курсом та пальним

Найдорожчими містами на ринку нерухомості залишаються Київ та Львів.

Зрозуміло, що більш активний ринок на заході України, ціни там досягли практично довоєнного рівня. Можна стверджувати, що баланс між попитом і пропозицією зберігається,
— додає Юрій Піта.

Зростання попиту

Хоч зростання цін у грудні не очікується, але до кінця року може зрости кількість покупців, як це було до повномасштабної війни. Якщо так буде, то підвищення цін може відбутися, але незначне — в межах до 10%. Це стосується і первинного і вторинного ринку.

Зараз покупець шукає як для проживання, так і для інвестицій (здача в оренду). Збільшуються випадки продажу для наступної купівлі і покращення житлових умов, отже попит також мають дво- та трикімнатні квартири,
— каже Юрій Піта.

Щодо відмінностей первинного та вторинного ринку, то другий нині більш популярний — покупець продовжує шукати житло одразу для користування, з ремонтом. А на первинному ринку спостерігається попит від учасників програми "єОселя". Інвестор починає цікавитися ринком з метою інвестування з наступним продажем.