Особливу одноразову грошову допомогу, індексацію пенсії та доплати схвалив уряд, а Верховна Рада підтримала це рішення, повідомляє 24 канал.

Важливо! Що зміниться у травні: відкриття ринків, індексація пенсій і закінчення карантину

У травні 8 мільйонів 400 тисяч пенсіонерів отримають збільшені пенсії.

Зростання пенсій у травні

З 1 травня індексація відбудеться на 11%: середні виплати пенсіонерів зростуть на 260 гривень.

Індексація трудових пенсій

  • ​Індексація трудових пенсій становитиме 11%, а гарантоване підвищення отримають 7 мільйонів пенсіонерів. Таким чином мінімальна пенсія зросте з 1 тисячі 889 гривень до 2 тисяч 97 гривень.

Доплата до пенсій

  • Пенсіонери, яким виповнилося 80 і більше років, отримають щомісячну надбавку 500 гривень. Надбавку почали нараховувати вже з квітня, і продовжуватимуть робити це кожного місяця. Ця доплата стосується 1,5 мільйона пенсіонерів.

Збільшення пенсій людям із великим стажем

  • До 2 тисяч 100 гривень підвищили мінімальний розмір пенсії жінкам, страховий стаж яких становить 30 років, та чоловікам зі страховим стажем у 35 років та більше.

За даними Пенсійного фонду, розмір підвищення пенсій становитиме:

  • 100 гривень – 45% пенсіонерів,
  • від 100 гривень до 400 гривень – 37,9% пенсіонерів,
  • від 400 гривень до 500 гривень – 6,1% пенсіонерів,
  • від 500 гривень до 700 гривень – 5,6% пенсіонерів,
  • від 700 гривень до 1000 гривень – 3,1% пенсіонерів,
  • понад 1000 гривень – 2,3% пенсіонерів.

Кому пенсії не індексують

У постанові Кабміну про винятки з індексації нічого не вказано, однак відповідно до закону про пенсійне забезпечення, індексації не підлягають різні спецпенсії – пенсії суддям, прокурорам.

Також не варто розраховувати на збільшення виплат і пенсіонерам, кому враховують різні надбавки: наприклад, за вислугу років, пільговий стаж та інше. Мовиться про ситуації, коли розрахунковий (базовий) розмір пенсії є нижчим від фактичного, який людина отримує на руки. Для такої категорії людей після індексації пенсія ніяк не зміниться.

До слова, раніше уряд через епідемію коронавірусу і карантин в Україні у квітні доплатив до пенсій по 1 тисячі гривень.

При цьому очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна наголосила, що "і виплату тисячі гривень, і індексацію пенсій Пенсійний фонд проводить автоматично – нікуди й нікому не потрібно звертатися".

У період карантину, за її ж словами, уряд робить усе можливе для того, щоб людям жилося максимально комфортно. За будь-яких питань вона закликала звертатися до соціальних працівників.

Пенсії
Хто і яку пенсію отримує в Україні / Інфографіка 24 каналу