Скільки коштує відбудова України

Відповідно до попередніх розрахунків, станом на 31 грудня 2023 року загальна вартість відбудови України складає 486 мільярдів доларів. План відновлення розрахований на понад десятиліття.

Читайте також Прогнози глобального зростання у 2024 році: на скільки зросте економіка України

Для порівняння, у кінці 2022 року відбудова України оцінювалась у 411 мільярдів доларів. При цьому, відкласти відновлення країни до кінця війни не вийде. У 2024 році буде необхідно виділити 15 мільярдів доларів на невідкладний ремонт, йдеться про:

  • відбудову приватного сектору;
  • відновлення соціальної інфраструктури;
  • посилення та відбудову енергетичних об'єктів;
  • ремонт транспортних шляхів.

Відомо, що зараз пошкоджено 10% від житлового фонду України. Одним з наймасштабніших руйнувань за війну сміливо можна назвати підрив росіянами Каховської ГЕС.

Звідки братимуть кошти на відбудову України

Міжнародні партнери сприятимуть відновленню України. Щобільше, триває розробка планів з залучення інвесторів для відбудови підприємств.

Український уряд, своєю чергою, вважає, що саме заморожені російські активи мають бути витрачені на відновлення країни. Партнери України підтримали цю ідею. Однак, вони вирішили розпочати з передачі річного прибутку за ці активи.

Не можна не сказати і про впровадження нових реформ та інновацій, які сприятимуть членству України в ЄС. Зокрема, уже діє відновлювальна програма Ukraine Facility на 50 мільярдів євро, що триватиме протягом 4 наступних років.