Чи допоможе переведення години зекономити електроенергію

Нагадуємо, в Україні у ніч з 29 на 30 жовтня переведуть стрілку годинника на зимовий час, тобто на 1 годину назад. Вважається, що такі дії допомагають економити електроенергію впродовж доби.

Читайте також Кредит у біткойні: чи вигідніший він за традиційну позику

За словами аналітик енергетичних ринків Максим Білявський у коментарі РБК-Україна, від цього певний ефект економії є, проте тільки якщо це витрати електроенергії на освітлення.

В середньому, внаслідок переведення стрілок вдається заощадити не більше 2% електроенергії. Водночас Україні через обстріли Росією енергетичної інфраструктури потрібна економія у 20% і більше. При тому, головним споживачем електроенергії є не вуличні ліхтарі, а побутові прилади та енергоємні підприємства.

Тому Білявський радить усім промисловим підприємствам для більшої економії:

 • замінити прожектори майданчиків або лампи розжарювання на світлодіодні лампи.
 • а також, оптимізувати парки компресорного обладнання (базова потужність з регульованим приводом, частотне регулювання), яке використовується для подачі повітря на технологічні операції у різні цехи.

Актуально Хотіли блекаут, але не вийшло: яка зараз ситуація з електроенергією в Україні

Поради, як заощадити на електроенергії українцям

На сьогодні економія електроенергії – це не лише менші платіжки за світло, але й допомога українській енергосистемі відновитися після російських обстрілів. Економіка 24 підготувала блок порад заощадження, а саме:

 • Замініть звичайні лампи на енергоощадні;

Можна замінити на люмінесцентні з пониженим вмістом ртуті, або ж на світлодіодні, які трішки дорожчі, проте прослужать довше.

 • Вимикайте світло;

Найлегший та найпростіший спосіб, що не потребує ніяких витрат – випрацювати у себе звичку гасити світло кожного разу як виходите з кімнати.

 • Не залишайте зарядні пристрої у розетці;

Якщо цього не зробити, то електричні прилади чи зарядні пристрої продовжуватимуть споживати електроенергію. Відповідно, ви сплачуватиме зайві кошти.

 • Менше використовуйте телевізор;

Переглядати фільм можна на зарядженому планшеті чи комп'ютері, а новини читати у телеграм-каналах через смартфон.

 • Придбайте заощаджувальні прилади;

Можна придбати спеціальні електронні прилади з таймером, і вони працюватимуть лише у чітко встановлений проміжок часу.

 • Техніка класу А ефективніша;

Саме клас А має найнижче енергоощадження. Існують прилади також класу А + та А ++, у яких енергоощадні можливості ще більші.

 • Приймайте частіше душ, а не ванну;

Бойлер у такому разі менше споживає електроенергії.

 • Встановіть розумний лічильник;

Тарифи у нічний проміжок часу (з 23:00 до 07:00) приблизно у два рази нижчі, ніж вдень.

 • Зробіть невеличкий ремонт;

Як би дивно це не звучало, але саме ремонт зможе зменшити споживання електроенергії. До прикладу, світлі шпалери та фарбування стелі у світлі кольори допоможе відбивати у приміщенні приблизно до 80% сонячних променів.

 • "Відкладайте прання";

У більшості пральних машин є функція "відкладання прання", яке може допомогти зменшити електроспоживання у пікові години.

Як розумно використовувати енергоприлади
Як розумно використовувати енергоприлади / Інфографіка 24 каналу